Hgil

ביטוח | נזקי גוף | ביטוח לאומי | קצין תגמולים

ברצוני להביא בפניכם מקרה המטופל בימים אלה (23.1.16) על ידי משרדנו ומדגים כיצד פניה לוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי עשויה להיות מורכבת ומקפחת ללא מעורבות של עורך דין.

 

מקרה שהיה כך היה:

אדם שחש כי מצבו הרפואי אינו מאפשר לו להתפרנס, פנה בכוחות עצמו למוסד לביטוח לאומי והגיש תביעה לקבלת גמלת נכות כללית.

ועדה רפואית שבדקה אותו קבעה כי נכותו הרפואית אינה מספיק גבוהה ולכן דחתה את תביעתו.

אותו אדם פנה למשרדנו לשם ייצוג ואנו הגשנו בשמו ערר על החלטת הוועדה. הערר שהגשנו התקבל ונקבע כי נכותו הרפואית מספיק גבוהה כדי להקנות לו זכאות אולם נקבע באותה נשימה כי למרות זאת הוא לא יקבל תשלום. הנימוק: נכותו הרפואית, אף על פי שגבוהה די הצורך, אינה פוגעת בכושרו לעבוד.

הגשנו לפיכך ערר נוסף וטענו כי החלטה זו שגויה.

ועדת עררים נוספת שהתכנסה (לעניין סוגיית כושר העבודה) סירבה לקבל את טענתנו ונאלצנו לעתור לבית הדין האזורי לעבודה שכן קיבל את טענתנו וקבע כי הוועדה שגתה בהחלטתה. בית הדין הורה לוועדה להתכנס בשנית ולשקול החלטתה שוב.

ועדה לעררים התכנסה כמצוות בית הדין ולאחר ששטחנו בפניה את טענותינו, הפכה את החלטתה הקודמת וקבעה לשמחתנו כי כושרו של מרשנו לעבוד אכן נפגע וכן כי הוא זכאי לפיצוי כספי חודשי לכל חייו.

יחד עם זאת, הוסיפה הוועדה וקבעה באופן תמוה כי מרשנו יקבל את זכאותו הכספית רק מכאן ואילך וכן כי לא יקבל תשלום לגבי תקופת העבר וזאת בנימוק כי בעבר הוא כן יכל לעבוד ולהתפרנס (!?).

אסביר את החלטת הוועדה בפשטות: לשיטת מומחי הוועדה - יום קודם להתכנסות הוועדה מרשנו כן יכל לעבוד ואילו יום לאחר התכנסותה הוא לא יכל לעבוד בגלל מצבו הרפואי.

למען הסדר הטוב אדגיש כי אותו מצב רפואי שעמד בפני הוועדה במועד התכנסותה הראשון, עמד בפניה במועד התכנסותה האחרונה.

מכל מקום, משמע החלטת הוועדה לגבי תקופת העבר הינו הפסד של למעלה מ- 100,000 ש"ח למרשנו, סכום נכבד לכל הדעות, בפרט עבור נכה שאינו מסוגל להתפרנס כראוי בגלל מצבו הרפואי.

הוחלט לפיכך לעתור בשנית לבית הדין לעבודה ודיון צפוי להתקיים בתקופה הקרובה. אנו נעשה כרגיל כמיטב יכולתנו ונקווה כי בית הדין ישוב ויעשה צדק.

 

תיק זה הינו דוגמא אחת מני רבות ומלמד על הקושי הרב איתו נאלצים להתמודד נכים הפונים למוסד לביטוח לאומי למיצוי זכויותיהם.

המלצתי האישית הינה לפנות לייעוץ משפטי פרטני בטרם פניה לוועדות רפואיות בביטוח הלאומי ולהבטיח בכך סיכוי מירבי לזכות בזכויות המגיעות לכם.

 

עו"ד אסף מירזאי

רח' אחוזה 100 רעננה

09-8986444

 

 

משרד עו"ד מירזאי אסף מייצג תובעים בתביעות למימוש זכויות מול ביטוח לאומי ובכלל זה: תאונת עבודה , ניידות , תביעת פטור ממס הכנסה , נפגעי פעולות איבה , סיעוד , דמי תאונה , נכות כללית , שירותים מיוחדים , קצבת ילד נכה וכיוב'. האמור מתייחס לסוגים שונים של נזקים ופגיעות רפואיות כתוצאה מתאונה או מתחלואה ובתוך כך: תאונת דרכים , תאונה ברחוב , תאונה בעבודה , רשלנות רפואית , מחלות קשות , תסמונת כאב , CRPS , RSD , כאב נוירופתי , סוגי מחלת הסרטן , כימותרפיה, הקרנות , קוליטיס , קרוהן , סוכרת , מחלות עצביות , מחלות שרירים , פגיעה בראיה ועיוורון , כאב גב , ניתוח בעמוד השדרה, ניתוח לב , צנתור הגבלת תנועה, פגיעות כתף וכיוב'.

המשרד מעניק שירות ללקוחות מאזורים רבים בארץ ובכלל זה: רעננה , כפר סבא , הוד השרון , רמות השבים , כפר מל"ל , רמת השרון , הרצליה , בצרה , קדימה , אודים , תל מונד , נתניה , כפר יונה , חדרה , טייבה , טירה , תל אביב , יפו , יהוד , פתח תקווה , חולון , בת ים , ראשון לציון , רחובות .

 

תפריט